הז'אנרים
כל הז'אנרים

אליזבת היינס

סופרת
סגנון: מתח
מדינה: אנגליה
שפה: אנגלית
יצירות בולטות:

אל הפינה האפלה ביותר

תאריך לידה:  
מקום לידה: סאסקס, אנגליה

על אליזבת היינס

סופרת ממוצא אנגלי, גרה בקנט בדרום מזרח אנגליה עם בעלה ובנה.


אליזבת היינס עבדה במשך שנים רבות כאנליסטית במשטרה. הרומן שעמו פרצה לתודעה כסופרת, "אל הפינה האפלה ביותר" זכה בפרס אמזון ב-2011.


אליזבת גדלה בסאסקס ולמדה אנגלית, גרמנית והיסטוריה של האמנות באונ' מקומית. כרגע היא מתפרנסת מספריה לאחר שעבדה במשך שבע שנים כמנתחת מידע במודיעין המשטרה. היא כותבת בבתי קפה ובמשרד-מאולתר בביתן שתופס את רוב שטח החצר. היא משתתפת קבועה ב- National Novel Writing Month, אתגר של כתיבת 50,000 מילים בחודש נובמבר.
היינס כתבה סיפורים מאז שיכלה לכתוב, ועודה זוכרת כיצד התגלגלו סיפוריה מיד ליד בחצר בית הספר היסודי.


בגיל 13 היא קנתה לעצמה מכונת כתיבה אלקטרונית, כנראה באירוע- התרמה כלשהו. היא אמורה הייתה להיות מכונת-כתיבה-נישאת אבל אליזבת יכלה בקושי להרים אותה. היא בילתה סופי שבוע גשומים רבים מספור חולצת בכוח על המקשים ומחברת יצירות מופת בלי שום מטרה מוגדרת, מבחינתה זה היה משהו שהיא פשוט חייבת לעשות.


באוקטובר 2005 חברה טובה הכירה לה את האתר www.nanowrimo.org, National Novel Writing Month, האתר לו חיכתה כל חייה – האתגר לכתוב 50,000 מילים בחודש נובמבר. אין שום פרס יוקרתי בסוף האתגר הזה מלבד היכולת להתגאות בתואר "סופרת" אחריו. אין שום סיבה להשתתף בו מלבד תחושת ההישג שמגיעה אחרי הביצוע. הרומן לא חייב להיות טוב, הוא רק חייב להיות כתוב. ומי יודע – אולי בסוף האתגר יצא משהו ששווה לערוך? העניין באתגר הזה הוא להתגבר על מחסומי הכתיבה והספקות העצמיים – להמשיך ולכתוב למרות התחושה שמה שכתבת הוא קשקוש מוחלט.
ב-2005 כתבה מותחן אותו היא מכנה" "נלעג על רוצח סדרתי שבו הדמויות היו מבוססות לחלוטין על אנשים שהכירה. היו לה גם שתי דמויות בשם "סיימון" - טעות רצינית. בדרך זו היא חשבה להתחכם – הרי כולנו מכירים שני אנשים הנושאים את אותו השם, לא? אבל מהר מאוד גילתה היינס שזה לא קורה ברומנים ומסיבה טובה. זה מבלבל נוראות, ואי אפשר פשוט לפתור את זה ב"מצא" ו-"החלף"!
כך או כך, היינס כתבה 50,000 מילים בחודש, לסיפור היו התחלה, אמצע וסוף (למרות קריסה של ההארד-דיסק באמצע העבודה שעלתה לה ב-5,000 מילים).
ב-2006 הייתה לה עלילה לא רעה וכמה דמויות טובות. עד סוף נובמבר היו לה יותר מ-50,000 מילים ופחות מחצי מהסיפור.


ב-2007 המשיכה היינס את הרומן מ-2006 למרות התחושה שהיא מרמה, אחרי שלא נגעה בו במשך שנה. היא לא ממליצה על החוויה. בסוף החודש היו לה 130,000 מילים והרומן עדיין לא היה גמור.
ב-2008 היא כתבה את הטיוטה הראשונה של "אל הפינה האפלה ביותר" ונהנתה לכתוב אותה – בתחילת דצמבר היא חשה ש-56,000 המילים שלה חיברו יצירה לא רעה בכלל.


היא הניחה אותה בצד לכמה חודשים עד שהחלה לחשוב עליה שוב, הוסיפה, הורידה והזיזה חלקים שונים. שניים מחבריה ביקשו לקרוא את כתב היד ולהפתעתה נהנו ממנו. היא החלה לתהות שמא כדאי לה לערוך אותו ואולי שווה לנסות לפרסם. כיוון שאינה יודעת דבר על עריכה נעזרה היינס עריכה המקצועית של גרג מוס – ולאחר מכן הדברים נעשו מרגשים ביותר.

 

אליזבת היינס ספרים

 • אל הפינה האפלה ביותר

  אל הפינה האפלה ביותר


  דרג ספר זה מתוך 5
  8 דירוגים
  4.1
  ממוצע
  גם ב - Kindle

  במקום 37 

  25.9