הז'אנרים
כל הז'אנרים

בועז פמסון

סופר
סגנון: כלכלה וניהול
מדינה: ישראל
שפה: עברית
יצירות בולטות:

שלושה שיעורים בכסף, נסה שוב עד שתצליח

תאריך לידה: 14 באוגוסט 1947
מקום לידה: ירושלים, ישראל

על בועז פמסון

פמסון מעיד על אלימות קשה מצד אביו כלפי אמו בילדותו המוקדמת. האב עזב את הבית כשפמסון היה בן שש, ופמסון היה אחוז אובססיה לסייע בכלכלת המשפחה.

מגורי המשפחה, דירה שאמו קיבלה מהרווחה, היה סמוך לשוק מחנה יהודה בירושלים, שם עשה פמסון את צעדיו הראשונים בעולם המסחר. עבודתו האמיתית הראשונה הייתה קטיף של עשבי תבלין ומכירתם, מכירת פרחים מדלת-לדלת. הוא עבר אונס בגיל 7 וחצי על ידי אחד העובדים בשוק.

נשר בית הספר היסודי דוד סטון בירושלים, משם עבר ללמוד בפנימיית "הישיבה העגולה" בקריית מנחם בירושלים, והמשיך את לימודיו ב"פנימיית מוצא", פנימייה חרדית בעיר, שם שהה כשמונה חודשים לפני שעבר לפנימיה הטיפולית "טוקאיר" בפרדס חנה. לאחר שנה וחצי הוא הועבר לכפר הנוער "מאיר שפיה" בזיכרון יעקב.

הסיבה לכך שבקושי למד הייתה שפמסון עבד – כמעט כל חייו.

בהתחלה בפלאפל "עמר" בשוק, כמנקה ואחראי לטיגון כדורי הפלאפל בסיר השמן. כעוזר טבח ברשת המלונות "מוריה" כממלא מקום, במשך כשנה וחצי לפני הגיוס לצה"ל - תחילה בירושלים, אחר-כך במלון "הצפון" בקריית שמונהבתקופה בה החלה מלחמת לבנון ולאחר מכן במלון "מוריה" באילת.

הוא התגייס לצה"ל ולחם בחיל השריון כנהג טנק. עם השחרור מצה"ל פתח פמסון חנות אופניים עצמאית עם שותף שהיה לימים לגיסו, ובמקביל פתח מסעדה בשם "רמה החדשה" ברחוב אגריפס בירושלים. גם המסעדה וגם עסק האופניים לא עלו יפה ונסגרו לאחר מספר שנים. הוא שב להיות שכיר ועבר במסעדת "שרובר" כשנה וחצי.והחל לעבוד שוב בחנות אופניים אצל חיים רוקמן ויוסי קלמנוביץ במבשרת ציון. אחר שנה הוא נעשה הבעלים של המקום, בו העניק שירות תיקונים ומכירת ציוד לאופניים – ושם גם החל להתעניין בעסק המנעולים.

כיום פמסון הוא נשיא קבוצת פרסום ישיר, ממייסדי ג'אספר טכנולוגיות בע"מ המייצרת ומשווקת את הצילינדר הסלולרי "בלו לוק" בארץ ובעולם. מכהן כיועץ וכסגן נשיא לפיתוח עסקי ובעל מניות בחברה.

ממציא הפטנט: השלט "קי-פוד" ומכהן כמנכ"ל ובעלים בחברת קי-פוד (משכפל מפתחות רכב) בע"מ.  

כמו כן, בועז פמסון מכהן כיו"ר העמותה הבינלאומית של מנעולנים מקצועיים. הוא מייסד ומנהל "קורס מנעולן מקוון" המופץ בארץ ובעולם המתורגם לשפות שונות.

חתום על 2 פטנטים: צילינדר פמסון ושכפול מפתחות ללא מכונות שכפול.

בבעלותו גם מספר עסקים קטנים: חנות מפתחות ומנעולים מקצועית  בין השאר הוא עוסק ביבוא ושיווק ציוד למנעולנים ולחנויותיהם, והוא משווק ראשי של מוצרי הנעילה של המותג רב בריח.

פמסון הוא אבי כלל  ששת המיזמים ,לטענתו של בועז על מנת להצליח בעסקים, יש לנהל שישה מיזמים חדשים ( פרויקטים ) בעת ובעונה אחת. בועז מתעקש לעבוד בשיטת ששת המיזמים, על מנת לנצח את הסטטיסיטקה האומרת: כי מכל שישה עסקים חדשים, ארבעה יכשלו ,אחד ישרוד ואחד יצליח .

בועז פמסון ספרים

 • שלושה שיעורים בכסף

  שלושה שיעורים בכסף


  דרג ספר זה מתוך 5
  8 דירוגים
  3.5
  ממוצע
  גם ב - Kindle

  במקום 37 

  33.3 

 • נסה שוב עד שתצליח

  נסה שוב עד שתצליח


  דרג ספר זה מתוך 5
  10 דירוגים
  3.8
  ממוצע
  גם ב - Kindle

  במקום 36 

  32.4