הז'אנרים
כל הז'אנרים

ג'ואן האריס

סופרת
סגנון: סיפורת
מדינה: אנגליה
שפה: אנגלית
יצירות בולטות:

שוקולד, אפרסקים לאדוני הכומר, נער כחול עיניים

תאריך לידה: 3 ביולי 1964
מקום לידה: אנגליה

על ג'ואן האריס

ג'ואן האריס נולדה בברנסלי ב-1964 לאם צרפתייה ואב אנגלי. היא למדה שפות מודרניות וימי בינימיות בקיימברידג' ולימדה במשך 15 שנים במהלכן פרסמה שלושה רומנים, כולל את ספרה המפורסם "שוקולד" ב-1999, שעובד לסרט מועמד לאוסקר בכיכובם של ג'ולייט בינוש וג'וני דפ.

מאז הספיקה האריס לכתוב חמישה עשר רומנים נוספים, שני אוספים של סיפורים קצרים, נובלה של ד"ר הו, פרק אורח במשחק "Zombies, Run" ושלושה ספרי בישול.

ספריה נמכרים ביותר מ-50 מדינות וזכו במספר רב של פרסים יוקרתיים באנגליה ובעולם. היא חברה של כבוד בקיימברידג', ויש לה תואר ד"ר של כבוד באונ' שפילד והדרשפילד, והשתתפה כשופטת בתחרויות כתיבה יוקרתיות.

תחביביה מתוארים ב"מי זה מי" כ: "כיתות רגליים, רביצה, התגנדרות, פריטה על מיתרים, התגרות בכמרים וחתירה שקטה תחת המערכת. היא גם נהנית מהחשכה, רידוד, מרד, מעשי כשפים, שוד מזוין, תה וביסקוויטים. שוחד מדי פעם אינו מתחת לכבודה, והיא לא תסרב להצעות שכוללות טיולים במקומות אקזוטיים ושמפניה וורודה.  

היא כותבת בבקתה בגינה שלה, מנגנת בגיטרה בס עם הלהקה אליה הצטרפה בגיל 16, כותבת תסריט וחיה עם בעלה ובתם ביער ביורקשייר.

לאחרונה התבטאה בנושא ההבדל ביחס התקשורתי בין גברים לנשים, וחשפה רשימה של שאלות ששואלים סופרות נשים ולא שואלים סופרים גברים. הרשימה נעשתה ויראלית ברשתות החברתיות והעלתה את המודעות לאפלייה הקיימת כלפי נשים בתחום הספרות והתקשורת גם בימינו. 

 

ג'ואן האריס ספרים

 • נער כחול עיניים

  נער כחול עיניים


  דרג ספר זה מתוך 5
  2 דירוגים
  4
  ממוצע
  גם ב - Kindle
  37 
 • אפרסקים לאדוני הכומר

  אפרסקים לאדוני הכומר


  דרג ספר זה מתוך 5
  7 דירוגים
  4.3
  ממוצע
  גם ב - Kindle
  37